NOVINKY/SPECIÁLNÍ NABÍDKY Kontakty Ceny Půjčovna Opravy Domů
Michačky na Maltu a Beton Odvlhčovače Vzduchu Oškrty, Sekáče Topidla Vibrační Lišty
Ponorné Vibrátory Hydraulické Sbíječky Diamantové Kotouče Přenosné Elektrocentrály
Cirkulárky na Dřevo Řezačky Spár Pily a Lámačky na Obklady a Dlažbu Vrátky Závěsné Vibrační Desky

HYDRAULICKÉ SBÍJEČKY
Pro hrubé bourací práce, údržbu a opravy silnic se běžně používají bourací kladiva.

Většina tuzemských firem si pod pojmem bourací kladivo představí samotné kladivo, popřípadě tzv. sbíječku, která je napojena pomocí hadice na hlučný skříňový stroj, tzv. vzduchový kompresor. Kompresor lze dopravit na místo jen jako přívěs k nákladnímu vozu. Při práci často překáží silničnímu provozu, anebo chodcům. Je-li třeba kompresor umístit někam, kam jej nelze zatáhnout autem, neobejde se uživatel bez jeřábu. Ten, kdo s kompresorem již pracoval i v zimě ví, že bez účinného a funkčního odlučovače kondenzátu hrozí zamrzání kladiva, či jiného nářadí. I přes tyto nevýhody je vzduchový kompresor stále nejpoužívanější stroj na bourací práce, ale jeho postavení na trhu stále více a více nahlodává nářadí na hydraulický pohon.

Koncept hydraulických pohonů není nový. Všichni jistě známe zemní stroje, které takový systém používají již dlouho a již několik let se tento systém velmi úspěšně prosazuje proti vzduchovému principu pohonu nářadí.

Důvody jsou zřejmé:
Účinnost hydraulických pohonů je 90 až 95%. Naproti tomu vzduchové kompresory mají účinnost cca. 35%. Tam, kde vzduchový kompresor potřebuje motor cca. 15kW, hydraulickému pohonu (tj. čerpadlu) stačí cca. 6kW.

Dalším důvodem je hmotnost a velikost strojů. Nejběžnější pohonnou jednotku, tzv. MIDI z naší nabídky,která váží asi 66 kg si dva lidé dají snadno do kufru auta kombi. U porovnatelného vzduchového kompresoru je váha cca. 600kg.

Ze skutečnosti nižších vah a rozměrů vyplývají i nižší ceny. Pořizovací cena hydraulické pohonné jednotky, např. s 25 kilovým kladivem je víc než o třetinu nižší než cena vzduchového kompresoru! I z ekologického hlediska, je výhodnější hydraulická jednotka - vyprodukuje mnohem méně spalin a je méně hlučná.

Pracovní prostředí u kladiva je tišší. Hydraulická kladiva nevypouští vzduch a jsou proto tišší než vzduchová kladiva. Provozní náklady na hydraulická kladiva jsou nižší. Vzduchový kompresor, když funguje dobře, má dodávat čistý a suchý vzduch. Neboť ale neustále hrozí nebezpečí vody ve vzduchu, musí se z něj voda odlučovat (v zimě nedostatečně odloučený kondenzát může způsobit zamrzání kladiva) a neboť suchý vzduch je sice dobrý, ale kladivo je třeba mazat, je nutno tedy dodávat olej (pomocí tzv. přimazávače). Hydraulické kladivo se nemusí mazat a ani nehrozí zamrzání!

Porovnáme-li hydraulické bourací kladivo s kladivem elektrickým zjistíme, že nejen má větší sílu úderu na svoji váhu, ale že hydraulické kladivo je mnohem pohodlnější a štíhlejší - lze s ním úspěšně pracovat i v malém prostoru, anebo v rozích. Kladiva s vlastním benzínovým pohonem mají taktéž menší sílu úderu a při práci jsou poněkud nemotorná, neboť v horní části kladiva je zabudovaná celá pohonná jednotka. Hydraulická kladiva, či sbíječky se hodí především na středně těžké a těžké práce, jako je bourání betonových a silničních povrchů pro kabelové, vodovodní a kanalizační práce všeho druhu.

Nejpoužívanější nářadí jsou bourací kladiva.Nabízíme tři velikosti: 12kg, 18kg a 25kg. 12kg kladivo má madla uzpůsobená i pro vodorovnou práci na vysekávání zdiva na trubky, kabely, atp. Středně velké 18kg kladivo je ideální pro většinu prací a dá se ještě použít vodorovně. Počet úderů byl vybrán tak, aby se kladivo hodilo jak na bourací práce s betonem, tak s asfaltem. Kladivo 25kg je ideální pro práci s betonem, asfaltem. Kladiva 18kg a 25 kg mají madla vybavená tlumiči, za účelem pohodlnější obsluhy. Na pohonné jednotky CUB, MIDI a MAJOR lze vždy napojit pouze jeden kus nářadí. Na jednotku MAJOR TWIN lze napojit 2 kusy nářadí a lze ji použít jako dvakrát 20 litrů/min (anebo jako jednou 40 litrů/min pro jeden kus nářadí). Jednotku MULTIPACK je taktéž možno použít na dva kusy nářadí a to do celkového výkonu 30 litrů/min při tlaku 140 barů.

Pro ceny zařízení PANTHER klikněte myší na CENY.
Hydraulické Sbíječky

zpět na začátek, www.vorlicky-berto.czWEBMASTER: jh.vorlicky@virgin.net
LAST UPDATED: 0845hrs 2nd February 2005
UNIFORM RESOURCE LOCATOR: http://www.vorlicky-berto.cz/hydra